טיול בקרוואן כאופציה המושלמת לטיול ארוך

לאורך חיינו אנו יוצאים למגוון רחב של חופשות וטיולים מסוגים שונים. מהנופשון הממוצע בטורקיה, יוון או אירופה שבדר”כ נמשך בין סוף שבוע אחד ועד שבוע לערך, עד לחופשות מעט יותר ממושכות שמאפשרות לנו לטייל מספר שבועות ו “ליצבור קצת קילומטרג’ ” של טיולים ועד טיולים ארוכים במיוחד של חודשים שאופייניים במיוחד בארץ לאחר הצבא.

חניון קרוונים בחורשת טל

חניון קרוונים בחורשת טל

אחד המאפיינים של כל טיול שנעשה, בין אם הוא ארוך או קצר הוא העובדה שאנחנו צריכים לדאוג לכך שכל הפרטים הקטנים ישבו בדיוק במקום ושלא יהיו לנו טעויות בתכנון או בביצוע שיכולות להוביל לאי נוחות / להיתקעות לא נעימה במקום כלשהו כאשר הטיסה / הרכבת / המלון מתבטל.

ככל שהטיול המתוכנן ארוך יותר וכולל יותר מקומות / מסלולים / נקודות לתכנון, כך אנחנו צריכים יותר ויותר להקפיד “לעמוד בתכנית” ולעתים ממש לעמוד בלוח זמנים מדוקדק על מנת לא לפספס שום דבר וכדי לא לפגום בתכניות, אבל למה בעצם? לפעמים, דווקא כשאנחנו מגלים מקום חדש שלא הכרנו לפני כן, אנחנו מבינים שיתכן והזמן שהקצבנו לשהות במקום אינו מספיק ואנו מעוניינים להישאר שם.

למה להתפשר? לטייל בקצב שלכם

בניגוד לטיולים מאורגנים ו/או לחבילות טיול הכוללות תחבורה / מלונות ופעילויות שונות בכל יעד, כשאתם מטיילים בקרוואן הבחירה היא כולה שלכם מכיוון שאתם בעצם לוקחים את חדר המלון אתכם לכל מקום!

כל מה שאתם צריכים לעשות זה להגיע לנקודה הבאה במסלול שלכם, ומשם למעשה הכל פתוח כי מכיוון ואם תרצו להישאר בה, אתם לא מוגבלים לחבילת הימים שהזמנתם במלון והאוטובוס של הטיול מאורגן לא יעזוב בלעדיכם! רק אתם קובעים יום אחרי יום את הקצב המתאים לכם, מה שמאפשר לכם לגלות מקומות שאולי לא הערכתם נכונה את כמות הזמן שתרצו לבלות בהם, אם קרוואן הכל יותר פשוט!

למה לטייל שבועיים כשאפשר לטייל חודשיים?

ברגע שמשנים את צורת המחשבה באשר לאופן הטיול ובמקום לרדוף אחרי המפה כדי “להספיק” יותר ויותר אטרקציות ומקומות אבל מבלי באמת למצות מתחילים לקחת את הטיול בקצב שלכם כשנותנים לכל נקודה את תשומת הלב שהיא ראויה לה, מתחילים להבין שאתם בעצם לא מוגבלים בזמן (פרט למגבלות הזמן האישיות שלכם והתקציב) ואפשר להפיק את המיטב מהטיול.

טיול בקרוואן כשחוויה משפחתית מעצבת

מהרגש שאתם שולטים בלוחות הזמנים של הטיול ובעצם נוסעים עם כל הנוחיות והפינוק אתכם, ניתן לנצל את החוויה של הנסיעה המשותפת והטיול כדי ללכד את הקבוצה / התא המשפחתי שלכם. ברגע שכל אחד מוצא את המקום והפינה שלו בנוחות, וכולם יחד יכולים לחלוק את החוויה של הטיול ולנצל אותה על מנת להתקרב יותר ויותר האחד אל השני. במיוחד כשהמדובר בטיול ארוך יותר של שבועות ועד חודשים, הזמן המשותף שתבלו ביחד יבטיח שכשתחזרו מהטיול תכירו את האנשים איתם טיילתם בצורה הרבה יותר קרובה וטובה.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *